گوش به زنگ علائم و عوارض کم کاری تیروئید و پر کاری تیروئید باشیم

تیروئید از غده های مهم در بدن است که به تنظیم سوخت و ساز در بدن کمک می کند. این غده ی مهم که از طریق غده ی هیپوفیز کنترل می شود هورمون های t3 و t4 را ترشح کرده که از طریق خون به بافت های مهم نظیر قلب و مغز و پوست رفته و منجر به کنترل ضربان قلب، سوزاندن کالری و حفظ دمای بدن می شود. کم کاری و پرکاری تیروئید بر عملکرد بدن تاثیر گذار است و عدم کار کردن درست آن منجر به بیماری می شود.

علل علائم کم کاری و پر کاری تیروئید

ید از مواد معدنی مهمی است که در عملکرد تیروئید تاثیر می گذارد. پر کاری و کم کاری تیروئید هر کدام علائمی را دارند. کم کاری تیروئید بیماری گواتر را به وجود می آورد علائم کم کاری تیروئید شامل افسردگی و بی حوصلگی،کاهش یا افزایش وزن، اختلال در اشتها، ریزش مو و خشکی آن،حساسیت غیر طبیعی به سرما،یبوست،عصبانیت و کاهش ضربان قلب است.

علائم پرکاری تیروئید شامل افزایش ضربان قلب،اشتهای خوب ولی با کاهش وزن، بی قراری، کم شدن تعداد دفعات قائدگی،ضخیم شدن پوست ساق پا،بزرگ شدن سینه در آقایان و بزرگ شدن غده ی تیروئید.

چگونه تشخیص دهیم که تیروئیدمان پرکار است یا کم کار؟

برای این کار می توانید از طریق آزمایش خون سطح هورمون تیروئید و هورمون تی اس اچ را که از هیپوفیر ترشح می شود تشخیص دهید.

درمان کم کاری و پرکاری تیروئید

راه های درمانی برای حل مشکلات مربوط به غده ی تیروئید بسیار زیاد است اما باید راه های درمانی معتبر و مطمئن را استفاده کنید:

· ممکن است ویتامین دی کم باشد برای این کار آفتاب بگیرید و یا از مکمل های درمانی استفاده نمایید.

· مصرف زنجبیل و عسل طبیعی را فراموش نکنید

· جو دو سر مصرف کنید تا یبوستتان بر طرف شود.

· غذا های دریایی زیاد استفاده کنید

یکی از راه های موثر برای درمان مشکلات تیروئید استفاده از محصولات گیاهی فوراور است. در این زمینه پکیج بهبودی کم کاری تیروئید و پکیج بهبودی پر کاری تیروئید که محصولاتی طبیعی و گیاهی هستند را مورد استفاده قرار دهید.

+ |
نوشته شده توسط رضا عطاران در دوشنبه 19 فروردين 1398
تبلیغات متنی
خريد بک لینک انبوه
خرید گیفت کارت